Dr. Simonyi Jenő: Földrajz a reáliskolák III. osztálya számára. Afrika, Amerika és Ausztrália. Negyedik kiadás. Bp., 1917, Singer és Wolfner. Tulajdonosi névbejegyzéssel, kiadói félvászon kötésben + Dr. Takáts György - Dr. Koczogh András: Egyetemes történelem gimnáziumok és reáliskolák használatára. II. rész. A középkor története és az újkoré a westfáliai békekötésig (1648). A gimnáziumok és reáliskolák VI. osztálya számára. Bp., 1922, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben, szakadt borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Dr. Völgyesi Ferenc: "Én", egyéniség, személyiség. Lélek és természettudomány XXVI. Bp.,1942,Novák Rudolf, 160 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítóval.
A természet világa sorozat 8 kötete, I-IV.,VII-X. kötetek. I. kötet: A csillagos ég. II. kötet: A légkör. III. kötet: A föld és a tenger. IV. A föld és az élet története. VII-VIII. kötet: A növény és élete. IX-X. kötet: Az állat és élete I-II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, kopott gerinccel, de belül jó állapotban, ex libris-szel.
Kolligátum: Dr. Franz M. Schindler: Die soziale Frage der Gegenwart, vom Standpunkte des Christentums.; Dr. Pach Henrik: Magyar munkásegészségügy. Előszóval ellátták: Kiss Géza, J. Péterffy Zoltán. Wien-Bp., 1905-1907, Ambr. Opitz-Benkő Gyula, IV+2+191; 238 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,a második részben két lap szakadt (137/138.,139/140.)