Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író részére dedikált.
Zrínyi Miklós válogatott levelei. Vál., a szöveget gondozta és a jegyzeteket írta: Bene Sándor , Hausner Gábor. Régi Magyar Könyvtár 6. Bp., 1997., Balassai. Kiadói papírkötés.
[Fraknói Vilmos]: Frankl Vilmos: Magyarország története kat. gymnásiumok képosztályai számára. Pest, 1863, Pfeifer Ferdinand, 258 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal. Ritka!
Kacziány Géza: Görgei. Történelmi tanulmány. Bp.,1915, "Magyarország", VIII+151 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
Türr Lajos: Két királyi vetélytárs. Történeti tanulmány. Sopron, 1889,(Rónai Frigyes-ny.), 188+4 p. Átkötött papírkötésben, magánkönyvtári bélyegzővel.
Korbuly Dezső: II. Rákóczi Ferenc. Miskolc, 2003., II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelölésekkel. Megjelent 400 példányban.
Taine, Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaroszág alakulása. Ford. Dr. Toldy László, Csiky Gergely. 1 köt. Bp. 1881. MTA. 1 sztl. lev. 664 l Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egyetlen magyar kiadás.
Litván György: Trianon felé. A győztes nagyhatalmak tárgyalásai Magyarországról. (Paul Mantoux tolmácstiszt feljegyzései.) Szerk., sajtó alá rendezte: - -. Bp., 1998., MTA Történettudományi Intézete. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány. Megjelent 1200 példányban.