A céltáblákat szőlő díszítse! Szőlő- és lövészünnepek Magyarországon a 16-19. században. Összeáll., német szövegeket ford.: Kovács József László. Bp., 2009, Bibliotheca Nationalis Hungariae. Kiadói kartonált papírkötés.
Brillat-Savarin: Az ízlés fiziológiája.Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella fordítása. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Reprint kiadás! Kiadói karton kötésben, szép állapotban.
Prohászka Ferenc: Szőlő és bor. Bp., 1973., Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, a címlapon tollas bejegyzéssel. + Csepregi Pál-Zilai János: 88 színes oldal a szőlőfajtákról. Bokor János felvételeivel. Bp., 1980., Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötésben, benne tollas bejegyzésekkel.
Dr. Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás, a szép otthon, a jó konyha. Bp., 1935, Színházi Élet. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, belül jó állapotban.
Kurtz Béla: A szállodásipar. Bp.,1942, Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete, 2+273 p. + 9 t. (mellékletekkel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.