Mitrovics Gyula: Liturgika. A polgári házasság törvényei. Egyháziatlanság és üres templomok. Mitrovics Gyula összegyűjtött papi dolgozatai. VII. Debrecen, 1913, Hegedüs és Sándor, 1 t.+XVI+368 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Dávidházy Kálmán-kötés, kissé kopott hátsó borítóval.
Glatz Jakab: Buzgóság' könyve mivelt családok számára. Ágostai hitvallásu bécsi consist tanácsnok után. Pest, 1843, Emich Gusztáv, 1 t.(acélmetszet címkép)+VI+400 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
Pokoly József: Az erdélyi református egyház története. I-II. kötet. I. kötet: 1556-1904. II. kötet: 1605-1690. Bp., 1904,(Franklin-ny.), VII+304+296+2 p. Kiadói javított gerincű papírkötés, kissé foltos borítóval, az I. kötetből 10 oldal (5 lap) hiányzik. III. kötet nélkül.
Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis. Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrágás nyomaival.
Predigten auf die hohen Festtage des Herrn, Mariens und der Heiligen. Erster Band; Dritter Band. Wien, 1803., 14+342+2;314+6 p. Harmadik kiadás. Német nyelven. Korabeli egységes félbőr-kötésben, aranyozott gerinccel, a gerincen piros, aranyozott feliratú címkével. Nemecskay István névbejegyzéseivel, dátumozva (1826,1840.) Valamint a Dócs/Dojcs parókia bélyegzőjével és bejegyzésével: "Sigillum Ecclesiae Dojcsensis AD EO. SS. Parochialis.", "Parochia Dojcs 1859." Nemecskay István (1792-1884) dócsi születésű gerencséri plébános, később a nagyszombati Szent Miklós káptalan kanonokja, majd a nagyszombati káptalan prépostja. Dócs/Dojč község, 1899-ig Dojcs, nagyszombati kerületben, a Szenicei járásban.
[Jean-Baptiste Massillon (1663-1742)]: Massillonii Claromontani Episcopi Sermones ad Ecclesiasticos habiti, et ab ADM. reverendo Domino Antonio Finetti Celsissimi, ... Nunc vero in usum Cleri Archi-Dioecesis Strigoniensis jussu et impensis celsissimi, ac reverendissimi domini S. R. I.principis Francisci e comitibus Barkóczi de Szala Archi-Episcopi Strigoniensis et primatis Hungariae. &c. Recusi Strigonii, 1764. Tomus primus.; Tomus Secundus. 1765. [Egybekötve.] Strigonii [Esztergom], 1764-1765, Typis Francisci Antonii Royer, 20+298+3; 277+3 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a lapok egy részén, a kötés szélén szúrágta lyukakkal, az első címlapon kis hiánnyal, intézményi bélyegzővel.
Bálint Sándor-Barna Gábor: Búcsújáró magyarok. A magyarországi búcsújárás története és néprajza. Bp., Szent István Társulat, az Apostoli Szentszék Könyvkiadója. Színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Kapi Béla: Kegyelem és élet. I. kötet. Egyházi beszédek, tanulmányok, előadások és egyéb írások. Győr, 1940, Dunántúli Evangélikus Lelkészegyesület. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Szabó Attila: Jézus Krisztus élete és tanításai. Szombathely, 1989, Esztergályos Jenő. Kiadói papírkötés.+ Isten előtt állsz... Versek a magyar irodalomból. Bp.,2004, Auktor. Kiadói aranyozott bársonykötés. + "Világ világa, virágnak virága..." [Ómagyar Mária-siralom.] Bp., 1986, Európa. Kiadói papírkötés, foltos.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.