Batár Attila: A történelem, mint tervező. Egy bécsi utca - a Mökersteig. Lucien Hervé képeivel. Wien-Bp.,2001., Mölker Verlag-N&n. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p. Elejére bekötve egy lap, "A Budapesti Közptonti Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Tisztelettel az olvasónak" felirattal. Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel. Kopott borítóval, a borítón több szakadással.
Dr. Komarnicki Gyula: A Magas Tátra hegymászókalauza IV. kötet: Békástavi hágó - Liljowe. Részletes kalauzok. Késmárk-Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos, a gerincen kis szakadással, az elülső borítón kis lyukkal, foltos.
3 db könyv - Baedekers Autoführer Österreich. Stuttgart, Baedekers. + Erős Antal (szerk.): Turisták zsebkönyve. Bp., 1965, Sport. + A vízijártassági vizsga módosított anyaga (Gyakorlati útmutató a vízen járóknak). Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Thirring - Heimler: Führer durch Sopron und Umgebung. Bp., 1921, Verlag turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé sérült gerinccel.
Katz Richárd: Vidám napok barna emberek között. Ford.: Görög Imre. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapnál szakadással.