Az élet csodái II. kötet. H. G. Wells, Julian Huxley és George Philip Wells nagy biológiája. Fordította: Lambrecht Kálmán. Bp., é. n., Pantheon. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Dr. C. Remigius Fresenius: Anleitung zur qualitativen chemischen Analsye für Anfänger und Geübtere. Szerk.: - -. Justus von Liebig előszavával. Braunschweig, 1907., Friedrich Vieweg und Sohn, XXIII+637 p.+1 t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott gerinccel és borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel.
A nő mint háziorvos. Az egészség ápolásának kézikönyve. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta Hugonnai Vilma I-II. köt. Bp., 1907, Minerva. VIII, 447 l. 15 t.; 344 l. 17 t. Rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. A táblák és a melléklet színesek. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, sérült gerinccel.
Dr. Purjesz Zsigmond: Belgyógyászat tankönyve. I. kötet kötet. Növendékek és gyakorló orvosok számára. Bp.,1894, Franklin, 692 p. Harmadik, átnézett és javított kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen címkével.
Handbook of Chemistry and Physics. Szerk.: Charles D. Hodgman. Cleveland,1962,The Chemical Rubber Publishing. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Josef Augusta: Az ősvilág állatóriásai. Fordította: Zólyom Antal. Pécs,1994,Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés. Bernhard Grzimek: Ausztrália különös állatai. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés. Kenyeres Lajos - Ifj. Dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötés.
A természet világa sorozat 2 kötete, A kémia és vívmányai II. kötet.; Az állat és élete II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, sérült gerinccel, egy előzéklap hiány. de belül jó állapotban,
Vegyes orvosi-gyógyászati szakkönyv tétel, A gyakorló orvos könyvtára sorozat 6 kötete (165,166, 169,176,177,179): Dr. Szamosi József: Gyermekkori mérgezések. Dr. Gábor György: Cardiologia, az orvosi gyakorlatban. Dr. Kovács András: Nővédelem-anyavédelem-családtervezés. Válogatott fejezetek a gyermekkor endocrinolgiájából és anyagcserezavaraiból. Szerk.: Dr. Barta Lajos, Dr. Dobszay László-Dr. Sárkány Jenő: A csecsemőtáplálás. Dr. Vizkelety Tibor: Gyermek-orthopedia. Bp., 1972-1976, Medicina. Kiadói papírkötésben, többnyire jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.