Magyar Elek: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült, javított gerinccel és kötéssel, az utolsó lap kijár, szakadozott, a címlap szélén kis szakadásokkal, kissé foltos borítóval.
Filarszky Nándor: Növénymorphologia. A növények alaki tulajdonságai és a velük kapcsolatos életjelenségek. Bp., 1911, Franklin, XII+1028 p. Gazdag szövegközti képanyaggal. Papírkötésben, szakadozott borítóval, sérült kötéssel, a lapok kis része felvágatlan, a lapok épek.
Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Bp., 1934, Színházi Élet, 303+16 p. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, az elülső borító sarkán kisebb hiánnyal.
Marianne Saul: Perestroika. The dinner party. A scenario for a culinary evening. Photographs by Johannes Booz. Berlin, 1990, Taschen. Kiadói papírkötés. Angol nyelvű szakácskönyv orosz receptekkel, gazdagon illusztrált..
Hermann Bareiss: Késsel? Kézzel? Villával? Így illik eni 77 különleges ételt. Ford.: Falvay Dóra. Bp.,1999,Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.