Gombos Albin: A Grönlandi Titok III. Bújócska a tengeren. (Hájas Muki az ostromzáron keresztül.) Bp., ,Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, laza fűzéssel.
Szilágyi album. Írták Szilágyi István volt tanítványai. Kiadta Várady Gábor. Bp.,1885, Pesti Könyvnyomda Rt., 1 t.+VII+175 p. Átkötött félvászon-kötés.
Bajza József (1885-1938) irodalmi munkássága. Összeállította: Supka Ervin. Bibliográfiai Füzetek 2. Bp.,1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 20 p. Átkötött félvászon-kötés, ex libris F. Galambos Gruber. Galambos Gruber Ferenc (1910-1988) ex librisgyűjtő, költő, bibliográfus ex libris-szével.
Kolligátum különféle művekből, 7 db: Arago és Vermond: Az ördög naplója. Fordította Egressy Benjámin.; Augier: A bürök. Fordította: Perényi István.; Picard: Két házaspár. Fordította: Csiky Gergely.; Moncrieff: A szégyenlős. Fordította: Csiky Gergely; Goldoni Károly: A hazug. Fordította Radó Antal.; Klapp Mihály: Rosenkranz és Güldenstern. Fordította: Csiky Gergely.; Musset Alfréd: Ne fogadj fel soha semmit. Fordította: Paulay Ede. Bp., 1879 -1885, Franklin, 100+83+56+8+61+3+191+165+3+88 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Színművek D' felirattal.
Mikszáth Kálmán: Jókai Mór élete és kora I-II. kötet. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1907, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt., (Pallas-ny.) Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon, Gottermayer N.-féle kötésben, festett lapélekkel. A második kötet: Második kiadás.
Jókai Mór munkái, Szépirodalmi könyvtár sorozat 24 kötete: Szomorú napok, Népvilág, Mire megvénülünk I-II. kötet., Török világ Magyarország I-II.kötet,Vadon virágai I-II. kötet, Erdély aranykora I-II, Erdélyi képek I-II. kötet, Politikai divatok I-III. kötet, Egy az Isten I-III. kötet, Hangok a vihar után I-II. kötet, Az elátkozott család I-II. kötet, Szegény gazdagok I-II. kötet. Bp., 1901-1905, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomásos zöld egészvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kissé kopottas borítóval, és gerinccel.
Magyar Színművészeti Lexikon. I., és IV. kötet. A magyar színjátszás és drámairodalom enciklopédiája. Bp., 1929-1931, Országos Színészegyesület és Nyugdíjintézete, (Thalia-Kultura Műintézet-ny.) Számos színes és fekete-fehér táblával. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a I. kötet gerince és kötése sérült, a II. kötet fűzése laza.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.