Clubführer durch die Walliser-Alpen. 3/b köt.: Vom Strahlhorn bis zum Simplon. Összeáll.: Dübi, H[einrich]. Zürich, 1916, Verlag des Central-Comités. Átnézeti térképekkel. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Leberle, Führer durch das Wettersteingebirge. Szerk.: Kadner, Herbert. München, 1921, J. Lindauersche Universitäts-Buchhandlung. Térképmelléklet nélkül. Kissé kopott vászonkötésben, gerince hiányzik.
Technik des Bergsteigens. Zürich, 1929, Sektion Uto des S. A. C., Német nyelven, kiadói egészvászon kötésben, kadói papír védőborítóban. / In German, linen binding.
1970 Barcza Gedeon-Alföldy László-Kapu Jenő: A sakkozás világbajnokai. (Morphytól Botvinikig.) Kurbel Sándor, Veszprémi Volán SC sakkszakosztálya titkárának kézírásos jegyzete Barcza Gedeon-Alföldy László-Kapu Jenő által írt műről. Veszprém, Kurbel Sándor, 1970. VII. 15-1970. IX. 28. Kockásfüzetben.
Jerzy Gizycki: A sakkjáték világa. Bp. - Varsó, 1962, Sport (Sport i Turystyka). Kiadói, festett egészászon kötésben, papír védőborítóval gazdag képanyaggal
Székely Ferenc: 10 év a Heves Megyei Sportmúzeumban a sport történelmének templomában. Eger, 2004, Heves Megyei Sportmúzeum. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.