Dr. Domanovszky Sándor: A Ganz Híd-, Daru és Acélszerkezetgyártó Rt. története 1874-1994. Bp.,(1994), Ganz Acélszerkezet. Kiadói papírkötés. A szerző, Dr. Domanovszky Sándor (1933-) többszörösen elismert mérnök, szakíró által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész, a könyv szerkesztője részére dedikált, dátumozott példány.
Mezei István 2 műve: Diesel-vontatójárművek tengelyhajtásának szerkezete és üzeme. Bp.,1969, Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 229 példányban.+Diesel-vontatójárművel és alkatrészeik tisztítása. Bp., 1969, Budapesti Műszaki Egyetem Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 222 példányban.
Horváth Viktor-Ocsovai István: A V. 43. sorozatú szilíciumegyenirányítós villamosmozdony műszaki leírása és kezelési utasítás. I. köt. Mozdonyvezetők részére. MÁV Tisztképző Intézet. Bp., 1971, KÖZDOK. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 1630 példányban.
"A magyar gépipar minta - s a honi munkások nevelőintézete." Tanulmányok a MÁVAG történetéből. Szerk.: Bencze Géza. Bp., 1989, Magyar Történelmi Társulat Üzemtörténeti Szakosztálya. Kiadói papírkötés.
A vasúti tisztképzés száz éve. 1887-1987. MÁV Tisztképző és Továbbképző Intézet. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés.
A Közlekedési Múzeum évkönyve IX. 1988-1992, Szerk.: Katona András. Bp, 1994, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító hátán gyűrődéssel.
Szekeres József: Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Közlekedési Múzeum Füzetei 3. Bp.,1968, Közlekedési Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Lovas József-Mezei István: Dízel-vontatójárművek gazdasági üzeme II. Bp., 1984, Budapesti Műszaki Egyetem Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés, kopott gerinccel. Megjelent 268 példányban. Szerzői tiszteletpéldány bebélyegzéssel, Mezei István hagyatékából.