A természet világa sorozat 10 kötete, I-X. kötetek.A Királyi Magyar Természettudományi Társulat százéves fennállásának emlékére. Szerk. Bartucz Lajos.7 kötet a sorozatból. I. A csillagos ég II. A légkör III. A Föld és a tenger IV. A Föld és az élet története V. A kémia és vívmányai 1. rész VI. A kémia és vívmányai IX. Az állat és élete 1. rész X. Az állat és élete 2. rész Bp. 1938- 1944. Egyetemi Ny. 7 db. A több ezer oldalas munka 45 színes, 226 fekete műmelléklettel, 2192 szövegközti képpel és 1 csillagtérképpel illusztrálva. Aranyozott kiadói, kopott gerincű félbőr-kötésben
Handbook of Chemistry and Physics. Szerk.: Charles D. Hodgman. Cleveland,1962,The Chemical Rubber Publishing. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Josef Augusta: Az ősvilág állatóriásai. Fordította: Zólyom Antal. Pécs,1994,Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés. Bernhard Grzimek: Ausztrália különös állatai. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés. Kenyeres Lajos - Ifj. Dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötés.
Oltay Károly: Geodézia. I-II. kötet. Tan- és kézikönyv mérnöki használatra. Bp., 1923-1943, Német József Technikai Könyvkiadóvállalata. Átkötött félvászon-kötés, a I. kötet címlapja hiányzik, két lapok kisebb szakadással, sérüléssel, lapszéli javításokkal.
A természet világa sorozat 2 kötete, A kémia és vívmányai II. kötet.; Az állat és élete II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, sérült gerinccel, egy előzéklap hiány. de belül jó állapotban,