Kucsera Kálmán: Gyümölcstermelés. V.O.G.E. Könyvtár 11. sz. Kiadja: Magyar Keresztényszociális Vasutasok Országos Gazdasági Egyesülete. Bp.,1933, Stephaneum. Kiadói papírkötésben, szakadt gerinccel.
Rudinai Molnár István: A fatenyésztés. Különös tekintettel a községi faiskolákra és befásításokra. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 10 sz. Hetedik, átnézet és bővített kiadás. Szövegközti ábrákkal. +Ritter Gusztáv: A gyümölcskert. [Egybekötve.] Bp.,1911-1912, Pallas, 370 p.+1 sztl. lev.+2+23 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, egy bekötött kézzel írt oldallal is, a címlapokon bejegyzésekkel, néhány aláhúzással.
Kolligátum növénytermesztési munkákból, egybekötve: Lázár Ferenc: Zöldségtermesztés gyakorlati tapasztalatok alapján. Szövegközti képekkel.+L'huillier István: A konyhakert.+Német József: Szántóföldi zöldségtermesztés. A paprika és paradicsom termesztése.+Németh József: Szántóföldi ugorka- és salátatermesztés.+Német József: A dinnye termesztése. Bp.,én.-1913,Légrády-Pallas, 140+4+36+24+20+46 p. Korabeli átkötött kopott félvászon-kötés, egy-két aláhúzással.
Mezőgazdasági vezérfonál néptanítók számára. Összeáll.: Tormay Béla. Bp., 1906, Pallas, XIII+443 p. Ötödik, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval, az utolsó pár lap szélén folttal, de egyébként jó állapotban.
Kákosy Jenő: A magyar buzakérdés megoldása. A buza és buzaliszt minőségének összes fizikai vizsgálómódszerei és minőségvizsgálatainak eredményei. A minőségbuza termesztése és értékesítése. Gyakorlati utmutató és tankönyv a gazdasági iskolák számára. Bp.,(1930),"Kisgazda",(Sárik Gyula-ny.,Cegléd), 216 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Gyümölcsfajta és áruismeret. Egyetemi jegyzet. Szerk.: Dr. Gyuró Ferenc. Bp.,1979., Kertészeti Egyetem. Termesztési Kar - Tartósipari Kar. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Kis kertész. M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványa. IV. bővített kiadás. Bp.,1929,"Pátria", 336 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, hiányzó elülső papírborítóval.