Lajos Mari-Hemző Károly szakácskönyvei, 15 db: 99 Zöldségtál 33 színes ételfotóval.; 99 Saláta 33 színes ételfotóval.; 99 Körítés és főzelék 33 színes ételfotóval.; 99 Sajt- és tojástétel 33 színes ételfotóval.; 99 Húsétel 33 színes ételfotóval.; 99 Vad- és halétel 33 színes ételfotóval.; 99 Előétel 33 színes ételfotóval.; 99 Leves 33 színes ételfotóval.; 99 Egytálétel 33 színes ételfotóval.; 99 Pizza és tészta 33 színes ételfotóval.; 99 Magyaros étel 33 színes ételfotóval.; 99 Ünnepi étel 33 színes ételfotóval.; 99 Nyalánkság 33 színes ételfotóval.; 99 Gyümölcsös édesség 33 színes ételfotóval.; 99 Sütemény és torta 33 színes ételfotóval. Bp.,1983-1996,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Péter Jánosné-Nagy Sándorné: Esély szakácskönyv. 999 recept. Bp.,1996, Esély. Kiadói papírkötés. +Süteményes-könyv. Péter Jánosné gyűjtése. 800 recept. Bp., 1987, (Szikra-ny.) Kiadói papírkötés. + Régi és új ízek. Változatlan utánnyomás. Összeáll.: F. Nagy Angéla. Bp.,1984, Magyar Nők Országos Tanácsa-Kossuth. Kiadói papírkötés.+Charlotte Cortinovits-Josiane Syren: Torták és lepények. Sós és Édes. Bp., 1996, Delta 2000. Kiadói papírkötés.
Vegyes szakácskönyv tétel, 5 db: Hargitai György: Az étel a legjobb orvosság. 2. Bp.,1994, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.; Murányi Péter-Murányi Kati: Mindennapi családi konyha. Bp.,én.,Sifi. Kiadói papírkötés.; Ránky Edit-Dr. Ginther Zénó: Natúrkonyha magyaros és keleti ízekkel. Bp.,1991, Egészségforrás. Kiadói papírkötés.; Igazi magyar ételek. Bp., én., Anno. KIadói papírkötés.; Bokor Judit: Finn konyha. Bp., 1987, Minerva. Kiadói papírkötés.;
Vajda Ernő: A magyar növényvilág képeskönyve. Bp.,1956, Művelt Nép. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.