1909 Visszaemlékezés iskolai időmre. Brassó, 1909., Hynek és Hentschel-ny. Aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés. Régi emlékkönyv, bejegyzésekkel, 36+1 p.
1910 M. kir. Államvasutak: A gombos erdődi vasútvonal átépítésének szerződése és tervdokumentációja bekötve. Feltételfüzet, kihajtható nagyméretű helyszínrajz és hosszelvény.
cca 1910-1930 Ermanno Wolf-Ferrari: Susannens Geheimnis. (Susanne titka.) Német nyelvű kotta. Leipzig,1910, Josef Winberger. Kissé sérült gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítóval. M. Kir. Állami operaház pecsétjével. Sándor Erzsi (1883-1962) operaénekesnő névbejegyzésével, aláhúzásokkal, magyar nyelvű fordításokkal, valamint egy Sándor Erzsit ábrázoló kivágással, kartonon.
1912 Királyi tanácsosi oklevél Janits Imrének, a közjegyző kamara elnökének, Lukács László miniszterelnök saját kezű aláírásával. Hozzá: Esztergom városának gratuláló levele a tanácsosi kinevezéshez.
1919 ifj Lóczy Lajos (1891-1980) geológus, egyetemi tanár, a Brazil Tudományos Akadémia tagja saját kézzel írt két levele a Magyar Földtani Társulat Igazoló Bizottságának, melyben a kommün alatt tanusított magatartását vizsgáló tárgyalás újbóli megtartását kéri. A második levélben megköszöni a megkapott lehetőséget, és Ernszt Kálmán m.kir. főgeológus, fővegyész őt rossz fényben feltüntető állítását (miszerint Schafarzik tanszékére tört volna) szembesítés útján helyesbítteti.
1927 Schöpflin Aladár (1872-1950) irodalomtörténész, író, műfordító aláírása a Rákosi Jenő jublieumi bizottság nevében, melyben Rákosit méltató cikket kér egy szerkezstőségtől
1929 Gyügyei Nagy Zsigmond (1872-1932):festőművész saját festményét ábrázoló fotója, alatta Újváry Ede színművésznek szóló dedikálással kartonon 19x23 cm