Raoul H. Francé: A növények élete. Fordította: Lambrecht Kálmán. Bp.,1945, Dante. Kiadói félvászon kötés, műanyag védőfóliában. kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Az ember. Testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Szerk.: Alexander Bernát-Lenhossák Mihály. A Műveltség Könyvtára. Bp., 1905, Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, fémplakettel, megviselt állapotban, a borító kopott, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó borító hullámos, sérült, a lapok foltosak.
A természet világa sorozat 2 kötete, I. A csillagos ég.; II. A légkör. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban
Fritz János, Dr.: Az ember keletkezése. - Három interpelláció a világhoz. Bp. 1931, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 196 l., 5 t. (képek). Készült 500 számozott példányban. Ez az 318. számú példány. A szerző által aláírt. Kiadói, sérült papírborítóval. Ritka.
Dr. Zechmeister László: Organikus chemia felsőbb tanulmányok támogatására. I-II. kötet. (Egyben.) I. kötet: Alapismeretek - Nyílt szénláncú vegyületek. II. kötet: Gyűrűs és ismeretlen szerkezetű anyagok. Bp.,1930-1932, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., XII+578 p. Átkötött kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, az alsó lapélek foltosak.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. II. kötet A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1894, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, enyhén sérült gerincű félvászon kötésben.