Séta bölcsőhelyem körül. Szerk.: Kovács László. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadás. Kolozsvár, , Erdélyi Szépmíves Céh, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival.
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben,
Csemegi József: A budavári főtemplom középkori építéstörténete. Magyar Műemlékek. Bp., 1955, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés. Jó állapotban.
Korniss Péter: Vörös felhő földjén. Észak-amerikai indiánok között. A bevezetőt Robert D. Miewald, a nebraskai egyetem professzora írta. Bp.,1982,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kis kopásnyomokkal.