Velich István - V. Nagy Enikő: Nálunk is megterem. Históriák és tanácsok egzotikus gyümölcs- és fűszernövények neveléséhez. Bp., 1983, Mezőgazdasági Kiadó. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Bakay Nándor: Kendertermelés és kikészítés. Bp.,1892, Pesti Könyvnyomda Rt., IV+192+2 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Halfer J.-kötés, egy kijáró lappal, laza kötéssel, néhány ceruzás aláhúzással, bejelöléssel. Ritka! Bakay Nándor (1833-1902) közgazdasági szakíró, polgári liberális közéleti személyiség, szegedi kötélgyáros. Apja műhelyében tanulta ki a kötélverés mesterségét, és az 1870-es évekre nemzetközi színvonalú, korszerű kenderfonó-, szövő- és kötélgyárat fejlesztett. A kendertermesztéssel és feldolgozással kapcsolatos kiadványait angol és francia szaklapok is közölték. Írásaiban és cikkeiben Szeged és a hazai ipar érdekeit képviselte.
Dr. Istvánffi Gyula: Tanulmányok a szőlő fakórothadásáról. A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet közleményei. II. kötet. Szerk.: Csik-mádéfalvi Dr. Istvánffi Gyula. Bp.,1902, Pallas Rt.,VII+290 p.+I-XXIV t (számozott, színes, kétlapos lithográfiák.) Kiadói papírkötés, a szöveg részen felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban, a kötése sérült, szétvált, a gerince részben hiányos. Ritka!