Magyarország képekben. Honismertető album I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392+384 p. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói sérült műanyag védőfóliában. Reprint kiadás.
Magyarország és Erdély képekben. I-IV. kötet (Két kötetben.) Szerk.: Kubinyi Ferenc - Vahot Imre. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírtokban, jó állapotban. Reprint kiadás.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képpel és térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 10+214+2;6+270+2 p. Gazdag fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Zádori János: Spanyol út. 1868. Bp., 1869, Athenaeum, 429 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. két lap kissé sérült 425/426., 427/428.), foltos lapokkal.
Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, [2], 219, [1] p., ill. Festett kiadói keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben..A gerinc kissé foszlott, egyébként szép állapotban .
Répási Imre: Ipar és kereskedelem Putnokon a XIX. század közepétől 1945-ig. Gömör Néprajza XXI. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban.