Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 229

Budapest 21 térkép. Utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. A kerületi térképeket rajzolta és az utcanévjegyzéket összeállította: Gáll Pongrác. Bp.,1942, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt., 200 p.+ 20 t. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötésben, Elvált fűzéssel, egy térkép hiánnyal.
15036.

Rufpreis:
1 000 HUF

Baktay Ervin: A világ tetején. Bp., é. n., Lampel R. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
15037.

Rufpreis:
2 000 HUF

Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyvenegy képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),404 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, erősen kopott borítóval, műanyag védőfóliában.
15038.

Rufpreis:
1 000 HUF

Budapest (1931), Bp. Székesfőv. Idegenforg. Hiv. öt nyelvű kiadványa. Zsinórral átfűzött, kiadói papírborítékban. Csánky Dénes akvarelljeivel.
15039.

Rufpreis:
2 000 HUF

15040.

Rufpreis:
8 000 HUF

Erdély településeinek nemzetiségi (anyanyelvi) megoszlása. (1850-1941.) Összeállította: Dr. Kepecs József. Bp.,1991, Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
15041.

Rufpreis:
2 000 HUF

Illyefalvi Lajos: A Lengyelországnak elzálogosított XIII szepesi város története I. rész: A városok alapításától a mohácsi vészig. Makó, 1907, Gaál László, 64+8 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az utolsó pár lapon egér rágás nyomaival, az utolsó lap (források) kivételével a szöveg teljes, olvasható.
15042.

Rufpreis:
1 000 HUF

Skuléty József: Még egyszer a volt Felső-Magyarországról. Válaszul Iványi Béla: "Felső-Magyarországról" c. füzetére. Turciansky SV. Martin (Turócszentmárton), 1931, Könyvnyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15043.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bangha Béla: Róma lelke. Utak és élmények. Bp., 1936, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói foltos egészvászon-kötésben.
15044.

Rufpreis:
1 200 HUF

Közelmények Szepes Vármegye múltjából. Szerk.: Dr. Förster Jenő. VII. évf. 1., 2-4. sz., X. évf. 2-4. sz. Lőcse, 1915-1918, Szepesmegyei Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, sérült gerinccel, kötéssel. + Sváby Frigyes: A Szepesség lakosságának sociologiai viszonyai a XVIII. és XIX. században. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványa. VI. kötet. Lőcse, 1901, Reiss József, 80 p. Kiadói papírkötés, rossz, hiányos állapotban.
15045.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bolla Dezső-Holczman Györgyné: Csepeli helyismereti bibliográfia. Bp., 2009, Csepel Vállalkozás-fejlesztési Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
15046.

Rufpreis:
1 600 HUF

15047.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF