Vegyes szakácskönyv tétel, 18 db: Közte: Horváth Ilona szakácskönyv, Magyar tájak ételei, Ízek a világból, Natúrkonyvha, Pelle Józsefné: Nem boszorkányság, Túrós Lukács: Lányok, asszonyok, szakácskönyve...stb. Különféle kiadásban. Változó állapotban.
Állattenyésztés I.-II. kötet: Általános állattenyésztés. Gazdasági állatok takarmányozása. II. kötet: Szarvasmarhatenyésztés. Juhtenyésztés. Lótenyésztés. Szerk.: Horn Artúr. Bp.,1976, Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon-kötés, a II. kötet volt könyvtári példány.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói, egészvászon kötésben.
Dr. Weiser István-Dr. Zaitschek Arthur: Takarmányozástan. Bp.,[1930], Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
Enesei Dorner Béla: A kereskedelmi trágyák történelme, gyártása és használata. Bp.,[1925],Athenaeum, 508 p. Harmadik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti képekkel. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.