Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, szakadozott, javított papír védőborítóval, de belül jó állapotban.
Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése. Bp., é.n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Kiadói papírkötés, + Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben II. ; III.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv I. kötet: Főrangú családok I. rész. Bp., 1888, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, XIV+558 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, némileg sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, festett lapélekkel. Uncius! / Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in Hungarian language.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante. Kiadói díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a címlap és a V/VI. oldal szakadt, hiányos.
Szabó István: A magyarság életrajza. Magyar Történelmi Társulat könyvei VIII. Bp., é.n. (1941), Magyar Történelmi Társulat. Kiadó félvászon kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.