Ambrus Zoltán: Budapesti mesék. Elbeszélések. Ambrus Zoltán munkái XI. Bp., 1908, Révai. Kiadói festett, aranyozott szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a hátsó borító sarka foltos, de egyébként jó állapotban.
Gárdonyi Géza munkái sorozat 5 kötet: Gárdonyi Géza: Arany morzsák. Gárdonyi Géza: Magyarul így! Dr. Gárdonyi József: Az élő Gárdonyi I-II. kötet. Dr. Gárdonyi József: Dankó Pista. Bp.,é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel.
Gárdonyi Géza: Az én falum. I. kötet. Egy tanító följegyzései. Bp.,1908, Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés,Wolfner-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Gárdonyi Géza: Falusi verebek. Köznapi történet három felvonásban. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés,Wolfner-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, a réz kapocs nem záródik.
Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek. Bp., 1942, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, kissé sérüléssel a gerincen, kissé laza fűzéssel.
Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte: Koroda Pál. Bp., 1900, Athenaeum, 376 p. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
Vámbéry Rusztem: Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. Bp.,(1931), Pantheon, (Fővárosi Nyomda Rt.-ny.), 435+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső kötéstáblára, és gerincre kasírozták, kopott borítóval.
Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszete díszíti. Budapest, 1937, Révai. Kiadói egészbőr-kötés, sérült gerinccel, a gerince, valamint az elülső kötéstábla felső része javított, de belül jó állapotban.