Engel Pál - Kosáry Domokos: Magyarok Európában I-II-III. (Beilleszkedés Európába a kezdetektől 1440-ig, Újjáépítés és polgárosodás 1711-1867). Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Deutschlands Taten zur See. Montanus Bücher. Kiadta: Walther Stein. Leipzig-Berlin, 1915, Hermann Montanus. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Rengeteg fekete-fehér illusztrációval német hadihajókról, hajókról, tengerészetről, egy színes illusztrációval. / Paperbinding, with little bit raunchy cover, in German language.
Walter Pohl-Karl Vocelka: A habsburgok. Egy európai dinasztia története. Szerk.: Brigitte Vacha. Bp.,1995, Gulliver. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Albert von Hofmann: Das deutsche Land und die deutsche Geschichte. Stuttgart-Berlin,1919,Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Szövegközti térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
A nagy francia forradalom és Napoleon. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. II-III. kötet. II. kötet: Seress László: A forradalom XVI. Lajos király lefejezéséig. III. kötet. Adorján Andor-Seress László: A rémuralom. Bp., é.n.,Országos Monografia Társaság. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, kopott, foltos borítóval.
Kállay Béni: A szerb felkelés története 1807-1810. I-II. kötet. Hátrahagyott kézirataiból kiadta Thallóczy Lajos. Bp., 1909, MTA, 4+405+1 p.+1 t.+VIII+415+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.