F.W. Bain öt műve: Holdsarló. Isteni hamvak. Az alkony köntöse. A hajnal leánya. A testetöltött hó. Fordította Baktay Ervin. Bp.,1918-192, Rózsavölgyi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítókkal, az elülső előzéklapokon ajándékozási sorokkal, bejegyzésekkel, ex libris-szekkel, jó állapotban. Megjelent 5000 (Holdsarló, Isteni hamvak, Az alkony köntöse), és 3000 (A hajnal leánya, A testetöltött hó) példányban.
Radványi Kálmán: Nyugat országain keresztül. Márton Lajos borító grafikájával. Bp.,1924, "Magyar Jövő." Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
W. Macarthur Jenkinson: Versenyfutás egy trónért. Pesti Hírlap Könyvek 61. Bp.,1929, Pesti Hírlap, (Légrády-Testvérek). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
Gróf Vay Sándor: Udvari dámák leveleiből és más elbeszélések. Gergely Imre és Udvary Géza eredeti rajzaival. Bp., é.n. Országos Monográfia Társaság, 192 p.+15 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap szakadt, sérült.
Euripides drámái II-III. kötet. Fordította, bevezetésekkel és jegyzetekkel ellátta Csengeri János. Bp.,1915-1919, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a III. kötet gerince kissé sérült, a III. kötetben néhány ceruzás aláhúzással.
Balassa József: A magyar nyelv szótára I-II. kötet. Bp.,1940, Grill. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a II. kötet elülső kötéstáblája foltos, egyébként jó állapotban.