1914-1915 Przemysl ostroma. Egyedi gyűjtemény képeslapokból, fotókból, újságkoivágásokból. Nemzetiszín tablókon részletes szövegekkel. 24 db korabeli eredeti képeslap és fotó. / 1914-1915 Siege of Przemysl in World War I. Collection of original photos and postcards on sheets with descriptions. 24 original pieces + some copies. Nice material.
cca 1930 Der Welt Krieg. 1914-1918. 268 cigaretta kártyával. Dresden, é.n.,Cigaretten-Bilderdienst. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadozott, sérült, hiányos elülső borítóval, 2 cigaretta kártya hiányzik. /The World War 1914-1918, 268 pieces of cigaretta cards, in German language, damaged, 2 pieces of card lost.
1912 Katona fiú által szüleinek ajándékozott, megszemélyesített, verses, katonákat és katonai jelenetet ábrázoló porcelán kávés bögre. Kézzel festett, dombor díszekkel. nagyon apró lepattanásokkal / Soldier son's present to his parents with military scenes and rhyme. Hand painted porcelain coffe mug. Soma damages. d9 cm, m: 9 cm
1943 Amerikai haditengerészeti tiszti látcső. Hozzá fa állvánnyal. A látcső 80 cm, az állvány összecsukva 50 cm / 1943 World War II. US Navy Bu spyglass 16X with stand. 80 cm
A cs. és kir. 65. miskolci gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 2 db nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel, rajta 4 db eredeti képeslappal (képeslap, fotólap (1916-1917), 2 db tábori levelezőlappal, a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra. / /The History of 65th Austro-Hungarian Army Infantry Regiment of Miskolc, with 4 pc. original postcards, on two sheets, not glued on the paper.
A cs. és kir. 101. békéscsabai gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 4 db nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel, 2 db modern képeslappal (1963,2005), 1 db eredeti fotólappal (1916), 3 db eredeti fotóval (1916), 2 db fotómásolattal, 1 db tábori levelezőlappal, a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár által kiállított igazolással (1929), a gyalogezred századosának halálozási értesítőjével (1915.), a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra./ The History of 101th Austro-Hungarian Army Infantry Regiment of Békéscsaba, with 2 pc. modern postcards, 1 pc. original photocard, 3 pc. original photos, 1 pc. army field postcards, 1 pc. death notice, 1 pc. document, on four sheets, not glued on the paper.
A magyar királyi 14. nyitrai honvéd gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 1 nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel, 3 eredeti képeslappal (1915-1918), az egyiken a gyalogezred címerével, kettőn fotóval, a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra./ History of 14th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Nitra(Neutra), with three orginal postcard, on 1 sheet, not glued on the paper.
A cs. és kir. 29. losonci tábori vádászzászlóalj és a cs. és kir. 24. tábori vadászzászlóaljának története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús vadászzászlóaljakról, 3 db nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel, rajta 1 db eredeti képeslappal (1916), 9 db tábori levelezőlappal, a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra. / The History of 29th Austro-Hungarian Army Military Police Regiment ("k.u.k. Feldjägerbataillon") of Lučenec (Lizenz) and 29th Austro-Hungarian Army Military Police Regiment ("k.u.k. Feldjägerbataillon"), with 1 pc original postcard (1916), 9 pc. army field service postcards, on 3 pc. sheets, not glued on the paper.