Enesei Dorner Béla: A kereskedelmi trágyák történelme, gyártása és használata. Bp.,[1925],Athenaeum, 508 p. Harmadik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti képekkel. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Horn János-Dr. Jeszenszky Árpád-Dr. Kerekes Lajos: Gyümölcstermesztési és gyümölcsfavédelmi rádiótanfolyam. (1933. január 5.-március 2.) Az előadásokat írták: I-VII. Horn János, VIII. Dr. Jeszenszky Árpád, IX.:Dr. Kerekes Lajos. Rádiós Gazdasági Előadások. VI. évf. A magyar királyi földmívelügyi miniszter kiadása. Bp., 1933, "Pátria",90+2 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Korszerű receptkönyv. Összeállította: Szentpéteri Ágnes. Magyar Nők Könyvtára. Bp.,1942, Magyar Nők Lapja. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt borítóval.
Molnár Pál: Hogy lehet a tyuktenyésztés a falu életének könnyítője? Alsódunántúli Mezőgazdasági Kamara Kiadványai. 1931. 3. sz. Kaposvár, 1931, Uj Somogy-Nyomda és Lapkiadó Rt., 60 p. Második, és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal, a gerincen kis sérüléssel.
1943 Dr. Berzsenyi-Janosits László: A takarmánykáposzta és termesztése. Rádiós Gazdasági Előadások. XVI. évf. 5. sz. Bp., 1943, Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium, (Athenaeum-ny.), 8 p.
N. Madarász Aladár: A chrysanthemum termesztése. Bp., 1929, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó, 45+2 p. Javított gerincű félvászon-kötés, megviselt állapotban, kissé sérült gerinccel, foltos, ceruzás aláhúzásokkal.
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi bordvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, Szekszárdi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.