Josef Vagner-Nada Scheinderová: Az oroszlán nem az állatok királya. Fordította: Mayer Judit. Bp.,1984, Gondolat. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal és színes egészoldalas fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Luckhaub Gyula-Oravecz Károly: Algebra. A felső kereskedelmi iskolák I-II. évf. számára. Bp.,é.n., Franklin. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel.
1-től 100.000-ig terjedő számok hétjegyű logarithmusai és táblák politikai számtanhoz. Szerk.: Bogyó Samu és Havas Miksa. Bp.,(1910), Lampel Róbert. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, névbejegyzésekkel, névbélyegzővel, néhány jegyzettel.
Kincses tár sorozat két és Ismeretek tára sorozat egy kötete, 3 db: Moesz Gusztáv: A gombák. Rapaics Raymund: Termesztett növényeink. Kincsestár 89-90. sz. Bp.,1943, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés. Fehér Jenő: Az őszi flóra legközönségesebb virágos növényeink könnyű és gyors határozója. Bp.,é.n., Kiadói papírkötés.
Raoul H. Francé: A növények élete. Fordította: Lambrecht Kálmán. Bp., 1942, Dante Könyvkiadó,332+4 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Buday László: Orvosi alaktan. Előszóval ellátta: Dr. Herzog Ferenc. Bp.,1943, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói papírkötés, foltos, felvágatlan lapokkal.
Mayer Ferenc Kolos: Az orvostudomány története. Orvosok és a kultúrtörténelem művelői részére. Bp., 1988. Reprint! Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.