Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, néhány ceruzás aláhúzással.
Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy kötetben teljes.
Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.
John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!