1893 Kossuth Lajos (1802-1894) sajátkezüleg dedikált fényképe. A fényképet az Érsekújvár küldöttségének dedikálta, amikor a küldöttség átadta neki Turinban az őt díszpolgárrá választó város erről szóló oklevelét. Abrosetti, Torino fotója. 13,5x21,6 cm
1894 A Szentgotthárdi M. Kir. Dohánygyár épületének terve. Akvarell, vegyes technika, A tervezők aláírásával. Vászonra kasírozva / Plan of a tobacco factory. Watercolor. 64x52 cm
cca 1895-1925 Schafarzik Ferenc (1854-1927) geológus naplói Déchy Mórral közös kaukázusi expedíciójáról (1886), magyarországi és erdélyi útjairól (1895, 1904, 1925), érdekes részletekkel, feljegyzésekkel, rajzokkal + 11 db különféle Schafarzikhoz írt levél különféle hivatalos ügyekben
1902 Prinz Gyula (1882-1973) geológus kézzel írt levele, feltehetőleg Schafarzik Ferenc (1854-1927) geológus részére a Gellért-hegy oldalában talált források ügyében, a "Magyar Foxterrier és Tacskó Klub" fejléces papírján
1906 ifj. Tisza Kálmán gróf (1867-1947) saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, református zsinat ügyében.2 beírt oldal, borítékkal.
1922 Műegyetemi Evező Club ház és rendszabályai, a Nemzeti Hajós Egylet rendszabályaiból átjavítva, módosítva, hajtásnyomokkal, bejegyzésekkel, javításokkal, az utolsó lap szakadt. 17 sztl. lev.
1929 Szász Béla (1868-1938) költő, műfordító jogász, saját kézzel írt levele sógora, Vargha Gyula (1853-1929) költő, műfordító, statisztikus, MTA (1928-1929) és a Kisfaludy-Társaság másodelnöke (1923-1929) részére, annak kapcsán, hogy lemondott a Kisfaludy-Társaság másodelnöki posztjáról, és ezért választás lesz. Benne rendkívül érdekes sorokkal a Babits Mihály (1883-1941) (Babics!) ellenni harcra vonatkozóan, valamint a Szabó Fanny-hagyaték vagyont óvó sorokkal, hogy "ennek a vagyonnak a jövedelme" ne jusson a Babics-Móricz 'társaság" kezébe, mert munkáik kiadására fordítanák. Valamint a posztra esélyes Ravasz László másodelnöki esélyeinek meghiúsításának szükségességéről. Helyette más legyen. Pekár Gyulát "nagyon kívánná. (Végül 1929-ben leveldi Kozma Andor (1861-1933) lett a társaság másodelnöke (1929-1933.))
1929 Dr. Mező Ferenc (1885-1961) sporttörténész saját kézzel írt képeslapja Dr. Siklóssy László (1881-1951) író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő, 'A magyar sport ezer éve' c. könyv szerzője részére.