Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 56

Esterházy Péter: Ki szavatol a lady biztonságáért. Dedikált! Bp., 1982. Magvető. Egészvászon kötés, papír védőborítóval.
15356.

Rufpreis:
6 000 HUF

Ferenczi Zsigmond: ÁBC. "Egymás terhét hordozzátok." Kolozsvár/Cluj, 1934, Minerva, 110 p.+1 t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.   A szerző, Ferenczi Zsigmond (1889-1959) jogász, politika. "ÁBC": A romániai magyarság nemzetiségi megszervezésének, felekezeti alapon készített terve.  Két apró nyomtatvánnyal, az egyiken a magyar tízparanccsal.  A szerző által dedikált.
15357.

Rufpreis:
5 000 HUF

Benedek István: Aranyketrec. Egy elmeosztály élete. Bp., 1957, Bibliotheca. A szerző dedikációjával Nyírő Gyula orvos részére. Félvászon kötésben, jó állapotban.
15358.

Rufpreis:
4 000 HUF
25

Alessandro Petőfi: Nubi (Felhők). Mantova, 1906. Mondovi & Fig. Kiadói papírkötésben.
15359.

Rufpreis:
4 000 HUF

Siklóssy László: Egy kötet vers. Bp.,1901, Rózsa K. és neje-ny., 79+1 p. Kiadói papírkötésben, a borító a hátán szakadt. A szerző, Dr. Siklóssy László (1881-1951) országgyűlési gyorsíró, író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő által dedikált
15360.

Rufpreis:
4 000 HUF

15361.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ady Endréről szóló könyvek és nyomtatványok gyűjteménye, 14 kötet:  Szenes Béla: Az ifjú Ady Endre. Egy Kossuth-verstől a Léda dalokig. Bp.,1913, Brózsa Ottó Könyvnyomdája, 31 p. Átkötött félvászon-kötésben.   Földessy Gyula: Ady-tanulmányok. Ethika-könyvtár. V. Bp., 1921, Ethika, 189+1 p. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, laza kötéssel.   Ady-Múzeum I-II. kötet. ˙(Egyben.) Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula. Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 144+4 p. + 4 t. Bánffy Miklós illusztrációival. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben.   Horváth Cyrill: Ady Endre hite, erkölcse, magyarsága. Különlenyomat a Budapesti Hírlapból. Bp.,1928, Budapesti Hírlap, 79 p. Félvászon-kötésben.   Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp.,[1929], Pallas. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel.  Révész Béla: Se lehullunk az őszi Avaron. Ady és Léda tragikus szerelmének titkai. Bratislava/Pozsony,1937,Eugen Prager, 224 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben. Megjelent 1500 példányban.   Szetey András: A másik Ady. Bp.,1941, Nógrádvármegyei Madách-Társaság, 104 p. Kiadói papírkötésben.   Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Javított félvászonkötésben.  Ifj. Zulawski Andor: Írás Adyról. Bp., é.n., Renaissance, 160 p. Átkötött félvászon-kötésben.   Szabó Richárd: Ady Endre lírája. Írások Ady Endréről. Bp., 1945, Ady Könyvkiadó, 213 p. Papírkötésben, az elülső borítón kis hiánnyal, javított gerinccel.   Földessy Gyula: Ady minden titkai. Ady-kommentárok. Bp.,1949, Athenaeum, 319+1 p. A borító Repcze János munkája. Kiadói papírkötés.   Hegedűs Nándor: Ady Endre Nagyváradon. Irodalomtörténeti füzetek. 6. sz. Bp.,1956, Akadémiai Kiadó, 154 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel. Megjelent 1000 példányban.   Igaz Szó. Szépirodalmi Folyóirat. V. évf. 11. sz. 1957. nov. -Ady Endre emlékszám. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt borítóval.
15362.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Ady-Múzeum I-II. kötet. Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula.Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés.
15363.

Rufpreis:
8 000 HUF

15364.

Rufpreis:
6 000 HUF

15365.

Rufpreis:
5 000 HUF

15366.

Rufpreis:
5 000 HUF

Ady szerelme: Ada. Bp.,2002,Ady-Életmű Alapítvány-Argumentum-Petőfi Irodalmi Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.  Megjelent 500 példányban, ebből 100 darab számozott. Számozott (005./100) példány.
15367.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF