Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.
Dr. Josef Szinnyei: Finnish-ugrische Sprachwissenschaft.(Dr. Szinnyei József: Finnugor nyelvészet.) Sammlung Göschen. Berlin-Leipzig,1922, Walter de Gruyter&Co. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, német nyelven./Linen-binding, in German language.
Harkányi Ede: Babonák ellen. Kísérlet az erkölcsi világ gazdasági alapjainak meghatározására. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1907, Grill Károly, (Légrády-ny.) Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
Dr. Volenszky Béla (szerk.): Munkamegkönnyítések. Az ember és a többtermelés szolgálatában. Gyakorlati racionalizálás üzemben, üzletben, vállalatban. Ambíció Könyvtár 1. szám. Bp., é.n, Sylvester. Kiadói papírkötés.
Francia nyelvkönyvek, 3 db: Macher Ede: Francia olvasókönyv. A felsőbb leányiskolák V-VI. osztálya számára. Bp.,1908, Athenaeum. Második kiadás. Egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon pecsétekkel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Francia nyelvkönyv és kereskedelmi levelező felső kereskedelmi iskolák használatára. Szerk.: Dr. Latzkó Hugó-Dr. Honti Rezső. I. rész: A második osztály számára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Hatodik kiadás. Papírkötés, szakadt gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Honthy: Magyar-francia beszélgetések. Zsebkönyv utazók számára. Bp.,é.n., Eisler G. Papírkötés, tollas aláhúzásokkal, foltos.
Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Dr. Fellner Frigyes: A nemzetközi fizetési mérleg és alakulása Magyaroszágon. Magyar Közgazdasági Könyvtár. Bp., 1908, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.