Weber, Max: Gazdaság és társadalom. A megértő szociológia alapvonalai. 1. köt.: Szociológiai kategóriatan. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Két régi pénzügyi témájú könyv: Dr. Dákits Mihály: Valutánk ingazdozása a háború alatt. Mohács, 1927, Fridrich Oszkár Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés. Rieger Gyula: A bank, mint üzlet. Tébe Könyvtár 108. Bp., 1944, Thébe Kiadóbállalat. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Szentimrei Judit: Széki iratosok. Bukarest, 1982. Kriterion. 46t. Egészvászon mappában. A táblákat Haáz Sándor, a szövegközti rajzokat Haáz Katalin készítette. A fényképek a szerző és Szabó Tamás felvételei.
Stein Lajos (szerk.): A társadalom I.-II. A Műveltség Könyvtára. Budapest, 1908 Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói díszes, aranyozott félvászon kötésben. Jó állapotban!
Balás Károly: A jövedelemeloszlás főágai a kapitalizmus korában. Fejezetek a politikai gazdaságtan köréből. Első rész. Bp., 1913, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Korabeli egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap javított, a hátsó kötéstáblán, és a lapok egy részének alsó részén golyó ütötte sérülésekkel, de a szöveg épp és teljes. Első kiadás. Ritka.
Dr. Volenszky Béla (szerk.): Munkamegkönnyítések. Az ember és a többtermelés szolgálatában. Gyakorlati racionalizálás üzemben, üzletben, vállalatban. Ambíció Könyvtár 1. szám. Bp., é.n, Sylvester. Kiadói papírkötés.
Émile Boutroux: Tudomány és vallás a jelenkori philosophiában. Fordította Fogarasi Béla. Bp., 1914, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Dr. Philipp Kálmán: Társalgási alapon szerkesztett új német nyelvtan. (Deutsche konversations-grammatik für Ungarn.) Tankönyvsorozat Gaspey-Otto-Sauer módszer. Heidelberg, 1922, Groos Gyula. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetérő és okairól I-III. kötet. (Egybekötve.) Fordították Enyedy Lukács, és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta Kautz Gyula. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1891-1892, Pallas, LXXV+376;235+IV p. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült hátsó kötéstábláva, az elülső előzéklap kijár.
A Szociológiai Könyvtár 4 kötete: Feliz La Dantec: a biológiai filozófia elemei. H. Leopold Lajos: A presztízs; Kropotkin: A kölcsönös segítség, mint természettörvény. Daniel Arnold: Föld és társadalom. Bp., 1905-1908 Athenaeum. Egészvászon sorozatkötésben.
Dr. Teghze-Gerber: Általános államszámviteltan. (A közháztartások alaki rendje.)+A magyar állami számviteli rendszer módosítása az 1924. évi IV. tc. Alapján. Bp., 1927-1929, Szerzői kiadás-Toldy Lajos Könyvkereskedése, XVI+367+128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, szakadt, részben hiányos címoldallal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.