Gáspár Jenő: Isten leventéje. Regény Szent Imre herceg korából. Bp., 1930, Palladis. Kiadói festett egészvászon kötés, egy lap kijár, néhány lapon firka
Eötvös József: Magyarország 1514-ben II-III. kötet. Bp., 1847, Hartleben K. Adolf, 427+355 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül szép állapotban. Első kiadás.
Kerényi Frigyes (Vidor Emil): Költemények. Pest, 1844, Landerer és Heckenast, 188+6 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, a címlap hátoldalára beragasztott árnyképpel. Kerényi Frigyes (1822-1852), a fiatalon elhunyt költő első verseskötete. A Petőfi által alapított Tízek Társasága tagja, a költő barátja volt. Versei számos korabeli lapban megjelentek, 1844-ig Vidor Emil álnéven publikált.
Tóth Kálmán (1831-1881): Tóh Kálmán költeményei. Kiadta Nagy Ignác. Pest, 1854, Beimel J. és Kozma Vazul, 1 t.+184+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Tóth Kálmán költő, dráma- és újságíró, politikus, MTA tag verseskötete. Ritka! Első kiadás.
Arany János és Petőfi Sándor levelezése. Bp., 1894, Ráth Mór, XVI+221+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, aláhúzásokkal. Első kiadás.