cca 1920-1930 Magyar nemesek nílusi hajóútja (indulás előtti csoportképe + étkezés a hajó fedélzetén), Macsi András fotóriporter pecséttel jelzett 3 db fotója, felületükön törésnyomokkal, 17x23 cm
cca 1920-1930 Csatapuszta, Kégl-kastély, Ifj. Kégl György és Jendrassik Kornél a kastély előtt, hátoldalon feliratozott, pecséttel jelzett (Arany Filmlaboratorium) fotó, 24x29 cm
cca 1910-1920 Navratilné Hegedűs Rózsika saját készítésű fotóalbuma, benne közel 100 művészi igényű fényképpel. Több fotón is Hegedűs Sándor kereskedelemügyi miniszter, író és családja, valamint lakhelyük. Alatta kézzel írott idézetekkel, versekkel. Szép állapotban, egészvászon kötésben.
1918 Budapest, az Erzsébet híd pesti hídfője és a Belvárosi templom, vintage üveglemez negatív Kerny István (1879-1963) hagyatékából, feliratozva, dupla üveg, mert az eredeti üveglemez repedt, átvilágítva ez alig látszik, 9x12 cm