Colligatum kötet. A Munkáskönyvtár c. sorozat három kötete egybekötve. Varga Jenő: A pénz uralma a békében. 127 p. Kautsky Károly: A proletárság diktatúrája. 93 p. Lasalle Ferdinand: Munkásprogramm. 48 p. Bp., 1918-19, Népszava. Korabeli félvászonkötésben.
Szemelvények Platonból. Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Simon József Sándor. Bp., 1910, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ceruzás alázhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó szennylap hiányzik, magyar és görög nyelven.. Landau József Könyv- és Papírkereskedése és Antiquariumának-kötésében.
Bühler Sarolta: Az ijfúkor lelki élete. Fordította Várkonyi Hildebrand. Budapest, 1925, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.
Laziczius Gyula: Bevezetés a fonológiába. Bp., 1932, Magyar Nyelvtudományi Társaság. 109 p. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A hátsó borítón bejegyzéssel.