Európa. Krónika kézikönyv. Fordíotta: Papp Krisztina, Toronyi Attila, Tóth László, Döbrente Katalin. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Perepatits István: A magyar művelődés története I. Ferdinánd korában. A "Magyar Országgyülési Emlékek" alapján. Bp, 1902, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. Kiadói papírborító, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a kötése sérült, a fűzése meglazult és a könyvtest részben szétvált.
Fruin Róbert: Tíz év a Németalföldi Szabadságharczból (1588-1598) II. kötet. Budapest, 1917, MTA. Kiadói kopottas egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, ceruzás aláhúzásokkal. Töredék kötet.
James Mellaart, Erik Hornung et al.: Neue Funde aus alter Zeit. Bild der Wissemnschaft. Stuttgart, 1970, Deutsche Verlags-Anstalt. Kiadói egészvászon kötés, számos fotóval illusztrálva, német nyelven. / Linenbinding, in german language.
Josef Krása: Rukopisy Václáva IV. Praha, 1974, Odeon. Kiadói egészvászon, kiadói papírborítóban, kiadói kartontokban, képekkel gazdagon illusztrálva, cseh nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in paper cover, in Czech language, in good condition.
Arlette Leroi-Gourhan, J. Allan: Lascaux inconnu. XIIé. supplément á 'Gallia Préhistoire'. Paris, 1979, Editions du Centre National De La Recherche Scientifique. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. / Hardback, in french language.
Vicente Blasco Ibánez: Argentina y sus grandezas. Madrid, 1910, La Editorial Espanola Americana. Kiadói aranyozott egészbőrkötésben. Széleinél kopottas, egyébként jó állapotú kötet. Érvénytelen könyvtári pecséttel. 32x24 cm.
Lukinich Imre (szerk.): Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Budapest, 1943, Franklin-Társulat. Kiadói félbőrkötésben, 574+522 p. A kiadói borítója és a gerince sérült, foltos, viseltes. A II. kötetről leszakadt a borító gerince, de a könyvtest egyben van. A második könyv címoldala szakadt.