Kerekesházy József: Az utolsó szultán. (A negyedik császárság.) Claude Farrére bevezetésével. 54 képpel, 32 táblán. Budapest,1940, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 402 p. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Julius Caesar, C. Iuli Caesaris: Commentarii de Bello Gallico (A gall háború). In usum scholarum recognovit Bernardus Dinter, Lipsiae / Leipzig, 1878, 231 p. Átkötött félvászon kötés megviselt állapotban, ceruzás firkákkal
Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1877, Killián Frigyes, 140+4 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, a borítója és a gerince kopott, sérült, az előzéklapon ceruzás jegyzettel, a kötése megtört, sérült.
Bruno Brehm: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Bp., é.n., Grill Károly. VI. Kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, és kötéssel.
Vegyes könyvtétel, 2 db, Magyar Állami Operaház történetéről: Magyar Királyi Operaház 50 év. 1884-1934. Bp., 1934, Elbert és Társa-ny.,147 p. Kiadói zsínórfűzött papírkötés. A hetvenötéves Magyar Állami Operaház. 1884-1959. Bp., 1959, Magyar Állami Operaház, Révai-ny., 251 p. Kiadói egészvászon-kötés.
Ludwig Schubert, Rolf Seelmann-Eggebert: Európa királyi házai. Fordította: Orosz Magdolna. Bp., 1992, Helikon. Kiadói kartonált-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hans Delbrück: Weltgeschichte. IV. Neuzeit Die Revolutionsperiode von 1789 bis 1852. Berlin, 1931, Detusche Verlagsgesellschaft. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, német nyelven./ Linen-binding, with little bit damaged spine, in German language.