Faleristik: Auszeichnungen, Medaillen, Ordnen Zahl der Lose: 67
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
1554530
31099
296
30000
Faleristics: medals, orders, badges
Numismatik
Svájc 1926-1957. 18db-os jelvény tétel érdekesebb darabokkal, közte 1935. "25. Dalfesztivál Basel", 1940. "Svájci Vöröskereszt", 1957. "Basel 2000 éves" T:2 Switzerland 1926-1957. 18pcs of badges and pins with interesting pieces, including 1935. "25th Son Festival Basel", 1940. "Swiss Red Cross", 1957. "2000th Anniversary of Basel" C:XF
1579240
31100
296
Numismatik
Svájc DN Svájc zászlaját ábrázoló zománcozott kitűző (11mm) + Svájc térképét ábrázoló festett, fém felvarró (botjelvény?) (29x35mm) T:2,2- Switzerland ND Enamelled pin depicting the flag of Switzerland (11mm) + Painted, metal patch (stick badge?) depicting the map of Switzerland (29x35mm) C:XF,VF
1579375
31101
296
Numismatik
Szovjetunió ~1960-1970. "Munka Vörös Zászló Érdemrendje" zománcozott, részben aranyozott Ag kitüntetés eredeti mellszalagon, kézi gravírozású sorszámmal a hátoldalán T:2 aranyozás kopott Soviet Union ~1960-1970. "Order of the Red Banner of Labour" enamelled, partially gilt Ag decoration with original ribbon, hand engraved serial number on back C:XF gold plating worn 1577205
31102
296
Numismatik
Szovjetunió DN "Hős városok" 11xklf fém jelvény eredeti tokban T:1,1- Soviet Union ND "Hero cities" 11xdiff metal badges in original case C:UNC,AU 1578886
31103
296
Numismatik
3db-os jelvény és kitűző tétel, benne "Forum" kiadó kitűzője, "Magyar Szó" zománcozott kitűző, ~1940-1950. "Nógrádi Partizán" festett, aranyozott jelvény T:2 1578952
31104
296
Numismatik
3db-os jelvény és kitűző tétel, benne "8. Mart" festett, nőnapi fém kitűző, "Budapesti Közlekedési Vállalat - Jegyvizsgáló" aranyozott, zománcozott jelvény és egy TSz(?) jelvény T:2
1578787
31105
296
Numismatik
3db-os jelvény és kitűző tétel, benne "Volán Törzsgárda" jelvény, "Merkuria" zománcozott fém kitűző, ~1910-1920. "Wien" bécsi patrióta jelvény T:2
1579565
31106
296
Numismatik
4db-os tétel a szocialista korszakból, mindegyik tokban, benne 1951. "Közbiztonsági Érem" ezüst fokozata a rendőrség tagjai részére, Br kitüntetés mellszalagon + DN "Kiváló Munkásőr" zománcozott, aranyozott jelvény tokban + ~1960-1970. "Kiváló Földműves Szövetkezeti Dolgozó" zománcozott kitüntető jelvény + ~1970-1980. "Kiváló Újító" kitüntetés arany fokozata miniatűrrel T:2 1579044
31107
296
Numismatik
4db-os vegyes jelvény tétel, benne "Pest - Bvda" Br jelvény, hátoldalán "ÁLLAMI PÉNZVERŐ BUDAPEST" jelzéssel, "OPN (Ora Pro Nobis)" vallási témájú fém gomblyukjelvény, a Szent György Lovagrend zománcozott Br jelvénye, "P.H.M. - Pax Hungarica Mozgalom" zománcozott, aranyozott jelvény T:1-,2 1578672
31108
296
Numismatik
4db-os jelvény és kitűző tétel, benne "Utasellátó" zománcozott jelvény, utasszállító repülőgépet ábrázoló aranyzott kitűző és 2db, a Közelekdési Múzeumból származó, mozdonyt ábrázoló, ezüstözött emlékkitűző T:1-,2 egyiken rögzítőhiány
1579115
31109
296
Numismatik
5db-os vegyes, sport témájú jelvény és kitűző, benne 1907. "ESC - Egyetértés SC Soroksár" festett kitűző, DN "Kinizsi SE" festett gomblyukjelvény, ~1960-1970. "TBSC - Tatabányai Bányász SC" zománcozott kitűző, hátoldalán "REMPO LIPTOV" jelzéssel, 1948. "XIV. Olympia London" zománcozott gomblyukjelvény, illetve Csehszlovákia 1919. "T.J. Tynec HL" festett kitűző T:2,2-
1533851
31110
296
Numismatik
5db-os jelvény tétel, benne "Szim (Szerszámgépipari Művek)" aranyozott, zománcozott jelvény (3x), "IBUSZ" festett kitűző, "JUTA" zománcozott kitűző T:1-,2
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF