Szolzsenyicin, Alekszandr: Együtt I. Oroszok és zsidók a cári birodalomban. Budapest, 2004, Allprint Kiadó. Kiadói papírkötésben, Rózsás János (1926-2012) író és volt GULAG fogoly által dedikált példány!
Das XIX. Jahrhundert in Wort und Bild. Politische und Kultur-Gecshichte von Hans Kraemer. Erster und Zweiter Band. Berlin-Leipzig-Stuttgart-Wien, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, színezett lapszélek, gazdagon illusztrált, kissé kopottas állapotban / half leather binding, little damaged condition
A Wilhelmstrasse és Magyarország. Német diplomáciai iratok Magyarországról 1933-1944. Összeállították és sajtó alá rendezték a bevezető tanulmányt írták: Ránki györgy, Pamlényi Ervin, Tilkovszky Loránt, Juhász Gyula. Fordították Kallós Pál, Simonffy-Tóth Ernő. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé szakadat, kissé kopottas, de egyébként jó állapotban.
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. 2. köt. Genf, 1864, Puky Miklós. Kicsit kopott félbőr kötésben, jó állapotban.
Sárközi Zoltán: Az erdélyi szászok a nemzeti ébredés korában (1790-1848). Bp., 1963, Akadémiai Kiadó. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből 28. Kiadói papírkötésben.