Pikler Gyula: A lélektan alapelvei: Az élmény megmaradása és ellentétessége. Társadalomtudományi Könyvtár. Budapest, 1909, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Modern egészvászon kötés.
Bühler Sarolta: Az ijfúkor lelki élete. Fordította Várkonyi Hildebrand. Budapest, 1925, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.
Laziczius Gyula: Bevezetés a fonológiába. Bp., 1932, Magyar Nyelvtudományi Társaság. 109 p. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A hátsó borítón bejegyzéssel.