Farkass Kálmán: A sík területen fekvő és vízfolyásoktól távoleső hazai városok csatornázása. Bp., 1898, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. 71 p. Korabeli félvászonkötésben. A Magyar Mérnök Egylet aranyéremmel kitüntetett pályaműve 1896-ban. Ritka!
Dr. Dubovitz Hugó, Haskó Lajos: Ipari és kereskedelmi vegyészet. Bp., é.n., Delta Könyvkiadóvállalat. Kiadói papírkötés, a kötése kissé laza, de a könyvtest egyben van, szövegközti illusztrációkkal.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.
Mende Jenő: A kezdő fizikus. Budapest, É.N., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. Kiadói egészvászon kötés, 246 p. A borítója maszatos, a kötése meglazult.
Gyürky Antal: Igaz-e Darwin tana az ember eredetéről és mit mond a tudomány Darwin állításaira. Pest, 1873. Hunyadi Mátyás irodalmi és könyvnyomdai intézet. 164p. + V. Korabeli, gerincén kissé szakadozott aranyozott, egészvászon kötésben. Darwin könyvének magyar nyelvű kiadása ebben az évben jelent és Gyürky - aki elsősorban borászati szakíró volt - munkája az egyik első recenziója a műnek. Korábban árverésen még nem szerepelt.
Siklós Albert Ellenponttan. Az egyszerű, a kettős és az utánzó ellenpont (kánon) elmélete. 112 példával. Bp., 1913. Rozsnyai Károly. 107 p. Kiadói papírkötésben, a gerinc felső része hiányos.
Dr. Orosz Rezső: A csecsemő, kisgyermek és iskolásgyermek gondozása. Egészségügyi vezérfonal szülők, s gyermekkel hivatásszerűen foglalkozók részére. Budapest, é.n., Szerzői kiadás. Tizedik kiadás. Modern félvászon kötésben, az előzéklapon ajándékozási sorokkal, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel, javított lapokkal, fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal.
Totis Béla dr.: Az ifjúság nemi problémái (Levelek fiamhoz). Budapest,é.n., A magyarországi Szociáldemokrata Párt Orvostagjai Szervezetének Kiadása. Újrakötve félvászon kötésben, jó állapotban.
Rhorer László: Physika. Egyetemi és főiskolai hallgatók számára Bp., 1922, Universitas. Számos ábrával. Korabeli félvászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzésekkel. A gerincét korábban megerősítették.