Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 51

cca 1933 Golden Gate híd tervrajza, cianotípia, papírszakértői véleménnyel, amely megerősíti a technikát és a kort, üvegezett fa keretben, 73x103 cm. /  cca 1933 Plan of The Golden Gate Bridge, cyanotype, with expert opinion, in glassed wooden frame, 73x103 cm.
11315.

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

1936 Horthy Miklós titkos tanácsossá nevezi ki Simonyi-Semadam Sándor (1864-1946) korábbi miniszterelnököt, ekkor a Magyar Jelzálog Hitelbank kormánybiztosát, Horthy és Darányi Kálmán (1886-1939) földművelésügyi miniszter (1935-1938), későbbi miniszterelnök (1936-1938) aláírásával, "a nemzetgyűlés alelnökének" címzett borítékkal
11316.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75
15

1936 Molnár C. Pál (1894-1981) festőművész, grafikus által írt levelezőlap Bánáti Fischer Árpád írónak
11317.

Rufpreis:
5 000 HUF
9

1937 Aba-Novák Vilmos (1894-1941) festőművész által Hóman Bálint (1885-1951) vallás- és közoktatásügyi miniszternek ajándékozott 2 db képeslap a szegedi Hősök kapujáról, rajta a festő saját kezű aláírása és sorai
11318.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38
52

1937 Képíró Sándor (1914-2011) ,az újvidéki razziában való részvétele miatt háborús bűnökkel vádolt, csendőr százados, jogász, a  szegedi Ferenc József Egyetem Jogi Karár szerzett diplomája, aláírásokkal, függőpecséttel, 49,5x59,5 cm
11319.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

1938-1940 Különleges, egyedi nagy gyűjtemény a Felvidék és Kárpátalja visszatéréséről, 75 db nemzetiszín tablókon, részletes nyomtatott szöveggel.   Kb. 67 db eredeti képeslappal, (nagyon sok különböző "visszatért" képeslap), és kb. 27 db fotóval, valamint emléklapok, emlékbélyegzések , újságkivágások, két Felvidék visszacsatolása emlékéremmel, két jelvénynyel, igazolvánnyal, állampolgársági bizonyítvány, nyomtatványok, fotó másolatok,  feliratozva, időrendben 1938. október 11.-től 1939. március 18.-ig, településekre lebontva, a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény. /   Special selection of the return of Upper Hungary, with 67 pc. original postcards, and 27 pc. original photos, on 76 pc sheets, not glued on the paper.
11320.

Rufpreis:
200 000 HUF
542,01
625,00

1944 A Kisfaludi Strobl Zsigmond tervezte, meg nem valósult Horthy István-emlékmű 1:50 arányú építészeti rajza, 60×83 cm
11321.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1948 London Zságot Irén műugró olimpiai igazolványa és felvarrója.  / 1948 London Olympic Games id and patch of Hungarian participant.
11322.

Rufpreis:
12 000 HUF

1953 Londoni diadal. 6:3. Beszélő képek diafilm tekercs az Aranycsapat londoni játékáról és a győztes labdarúgó csapat budapesti fogadtatásáról. Korabeli teljes diafilm. Hozzá egy 2011-es újságcikk, mely szerint a diából összesen két példány ismert, kis szakadással /  1953 Rare slide film of the London match of the Hungarian Golden team of football. Original footing .With an article stating that only two copies of the film exist, with fault
11323.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

cca 1954-1960 3 db Puskás Ferenchez kapcsolódó tétel: újévi üdvözlőlapja Faragó Lajos (1932- ) labdarúgó részére, Vancouverből küldött levelezőlapja Faragó Lajos részére, a glasgow-i polgármester kitöltetlen meghívója
11324.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1955-1981 Vegyes papírrégiség Dr. Mayer Mihály (1933-2000) kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, szövetségi kapitány, szakedző hagyatékából, közte: mesteredzői oklevele, önéletrajza, gépelt levele Ruza József Magyar Uszó Szövetségi főtitkárnak, 2 db munkaszerződése,(közte FTC) edzésterve, újságcikkek, és fotói (kb. 80-90 db), változó állapotban
11325.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1956 Csikós László 1956-os nemzetőr irat hagyatéka, emléktárgyai 18 db összesen
11326.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF