Prof. Dr. Sigmund Freud: Zur Psychopathologie des Alltagslebens (Über Vergessen, Versprechen, Vergreifen, Aberglaube und Irrtum). Berlin, 1910, S. Karger, 149 p. Harmadik, bővített kiadás. Sigmund Freud: A mindennapi élet pszichopatológiája. Átkötött félvászon kötés. A címoldalon tulajdonosi névbejegyzéssel. Német nyelven. / Third extended edition, half cloth-binding, in german language.
Colligatum kötet. A Munkáskönyvtár c. sorozat három kötete egybekötve. Varga Jenő: A pénz uralma a békében. 127 p. Kautsky Károly: A proletárság diktatúrája. 93 p. Lasalle Ferdinand: Munkásprogramm. 48 p. Bp., 1918-19, Népszava. Korabeli félvászonkötésben.
Dr. Ranschburg Pál: Az emberi elme II. Érzelem, ösztön, akarat, egyéniség. Pantheon Ismerettára. Budapest, 1923, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, intézményi bélyegzővel.
Pikler Gyula: A lélektan alapelvei: Az élmény megmaradása és ellentétessége. Társadalomtudományi Könyvtár. Budapest, 1909, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Modern egészvászon kötés.
Bühler Sarolta: Az ijfúkor lelki élete. Fordította Várkonyi Hildebrand. Budapest, 1925, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.
Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychopathia Sexualis különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. Fordította: Dr. S.K.M. Budapest, 1908, Kostyál Jenő. II. javított kiadás. Modern egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel,