Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 31

Salacz Gábor: A magyar kultúrharc története 1890-1895. Bécs, 1938. (Szerző.) 399 p. Kiadói papírborítékban, javított gerinccel
15122.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Horváth Jenő: Magyar diplomácia. A magyar állam külpolitikai összeköttetései a bécsi végzésektől a kettős monarchia felbomlásáig 1815-1918. Bp., 1928, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedésének Kiadása. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. Jó állapotban.
15123.

Rufpreis:
6 000 HUF

15124.

Rufpreis:
6 000 HUF

Horváth Jenő: Erdély története. Bp.,(1939), Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
15125.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vaterländisches Immortellen aus dem Gebiete der österreichischen Geschichte. Szerk.: Ziegler, Anton. écs, 1838, szerzői. Számos rézmetszetes illusztrációval. Kopott, díszes gerincű félvászon kötésben.
15126.

Rufpreis:
10 000 HUF

15127.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rudnay Józsefné - Szigethy Gyuláné: Veres Pálné Beniczky Hermin élete és működése. Mindkét szerző által dedikált példány! Bp. 1902. Athenaeum. IX, 774 l. 1 sztl. lev. 2 t.mm. Kiadói papborítékban, jó állapotban. Ritka!
15128.

Rufpreis:
1 400 HUF

Dr. Csallány Dezső: A kunszentmártoni avarkori ötvössír. Szentes, 1933, Kertész József-ny.,54+9 p. Kiadói papírkötés, magyar és német nyelven, szakadozott borítóval, de belül egyébként jó állapotban. Felvágatlan példány. A szerző, Dr. Csallány Dezső (1903-1977) régész, muzeológus, a szegedi Móra Ferenc Múzeum igazgatója által dr. Vinkler Elemér szegedi ügyvéd, m. kir. kormányfőtanácsos részére dedikált példány, dátumozva.
15129.

Rufpreis:
4 000 HUF

15130.

Rufpreis:
4 000 HUF

Roy (Claude): Paris. Les heures glorieuses, Aout 1944. Le C.P.L. prépare et dirige l'insurrection. / Paris, 1944. Comité Parisien De La Libération. 106p. Mertíett papír kötésben, képekkel, jó állapotban / In paper binding, with many illustrations. Good condition.
15131.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza. Történeti tanulmány. Bp., Dick Manó Könyvkereskedése. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15132.

Rufpreis:
3 000 HUF

Virginio Gayda: Mit akar Olaszország? Fordította Widmar Antonio. Bp.,(1940.),Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.  A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15133.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF