Horváth Jenő: Magyar diplomácia. A magyar állam külpolitikai összeköttetései a bécsi végzésektől a kettős monarchia felbomlásáig 1815-1918. Bp., 1928, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedésének Kiadása. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. Jó állapotban.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Vaterländisches Immortellen aus dem Gebiete der österreichischen Geschichte. Szerk.: Ziegler, Anton. écs, 1838, szerzői. Számos rézmetszetes illusztrációval. Kopott, díszes gerincű félvászon kötésben.
Rudnay Józsefné - Szigethy Gyuláné: Veres Pálné Beniczky Hermin élete és működése. Mindkét szerző által dedikált példány! Bp. 1902. Athenaeum. IX, 774 l. 1 sztl. lev. 2 t.mm. Kiadói papborítékban, jó állapotban. Ritka!
Dr. Csallány Dezső: A kunszentmártoni avarkori ötvössír. Szentes, 1933, Kertész József-ny.,54+9 p. Kiadói papírkötés, magyar és német nyelven, szakadozott borítóval, de belül egyébként jó állapotban. Felvágatlan példány. A szerző, Dr. Csallány Dezső (1903-1977) régész, muzeológus, a szegedi Móra Ferenc Múzeum igazgatója által dr. Vinkler Elemér szegedi ügyvéd, m. kir. kormányfőtanácsos részére dedikált példány, dátumozva.
Régi gyár a váci úton. A Láng Gépgyár 90 éve. Bp., 1960, Sztálinvárosi-Nyomda. Számos fekete-fehér fényképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Roy (Claude): Paris. Les heures glorieuses, Aout 1944. Le C.P.L. prépare et dirige l'insurrection. / Paris, 1944. Comité Parisien De La Libération. 106p. Mertíett papír kötésben, képekkel, jó állapotban / In paper binding, with many illustrations. Good condition.
Virginio Gayda: Mit akar Olaszország? Fordította Widmar Antonio. Bp.,(1940.),Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.