Keleti Tanulmányok. Keleti Könyvtár II. Sorozat, 1 rész. Goldziher Ignác születésének hatvanadik évfordulójára írták tanítványai. Budapest, 1910, Hornyánszky Viktor Kiadása, 256 p. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban!
Marcus Tullius Cicero: [De Philosphia II.] De natura deorum I-III. De divinatione I-II. De fato liber I. De legibus I-III. De universitate I. Qu. Ciceronis de petitione consulatus ad M. fratrem. Az utolsó oldalon: Absolutum est hoc volumen sexto idus octob. 1545. [Paris, 1545, Simon Colinaeus,] 256 p. Korabeli bőrkötés. Megviselt, széteső állapotban. Az első oldalon ex libris bejegyzéssel. Töredék kötet! Cicero filozófiai munkáinak gyűjteménye, latin nyelven, 1545-ből.
Móra Ferencné szakácskönyve. 14 színes és 5 fekete képmelléklettel. Második kiadás. Budapest, 1930, Enciklopédia Rt. Kiadói egészvászon kötés. Megviselt állapotban.
Bárczi Géza: Magyar szófejtő szótár. Budapest, 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, 348 p. + 1 t. A gerince kopott. A könyvben pár sort zöld sorkiemelővel kiemeltek, a kihajtható tábla ragasztott. A borítója kopott.
Jánosy Albert-Jánosy István: Famunkák I. Anyag és szerszámismeret. Összeépítések. Mit készíthetünk el. Befejező műveletek. Ezermester Ipari Zsebkönyvtár 1-2. sz. Budapest, é.n.,Jamboree Táborparancsnokság, 144 p. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Szalay Lajos: Dibujos Drawings 1934-1954. Tucumán, 1954, Universidad Nacional de Tucuman. Kiadói papírkötés. Szalay Lajos: Rajzok, spanyol és angol nyelven. / Lajos Szalay: Drawings, in spanish and english language.
Camille Flammarion: A világ vége. Fordította: Kenedi Géza. Budapest, 1894, Légárdy Testvérek. Átkötött félvászon kötés, 387 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. A gerince sérült. A borítója kopott. Néhol foltos.
Dr. Révay József: Árpádok virága. Szent Imre herceg. Az ajánlást írta: Huszár Károly. Az előszót írta Dr. Lányi József. A Könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos tervezete és rajzolta. Budapest, 1929, Franklin-Társulat, XIV+391 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés. A borító szélei és sarkai picit kopottak és a lapélek picit foltosak. De egyébként szép állapotban.