Geszti Lajos, Horváth Károly, Karl János, Méhes Gyula, Szilády Zoltán, Varga Sándor, Zalányi Béla: A biológia magyar úttörői. Bp. Athenaeum. 236 p. Természethistória I. Korabeli félvászonkötésben
Brehm, Alfred Az állatok világa 1-10. kötet ~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohant Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. 1 - 3 köt.: Emlősök 4 - 6 köt.: Madarak 7. köt.: Csúszómászók és kétéltűek 8. köt.: Halak 9. köt.: Rovarok, százlábúak, pókok 10. köt.: Alsórendű gerinctelen állatok.ű Bp. 1901 - 1907. Légrády. 10 kötet. A tíz kötetben 1800 szövegközti képpel, 80 fekete-fehér és 100 színes (kromolitográfia) táblával. Budapest, 1901-1907. Légrády A tíz kötet egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Fedőlap kissé kopott, ahogyan némely kötet sarka is.
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., Bíró Miklós Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói papírkötés, képekkel és ábrákkal illusztrált, papír védőborítóval, kissé kopott állapotban.
Alfred Brehm: Az állatok világa 4. Emlősök IV. Ormányos emlősök - Cetek - Ragadozó emlősök. Szerk. dr. Éhik Gyula. 9 színes és 56 fekete műmellékleten 114 képpel. Bp., é.n., Gutenberg Könyvkiadóvállalat. Kiadói, aranyozott, egységes félbőr sorozatkötésben, viseltes állapotú (kötés levált)
Alfred Brehm: Az állatok világa 6. Emlősök VI. Rágcsálók. Szerk. dr. Éhik Gyula. 9 színes és 61 fekete műmellékleten 120 képpel. Bp., é.n., Gutenberg Könyvkiadóvállalat. Kiadói, aranyozott, egységes félbőr sorozatkötésben, jó állapotú
dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. Korabeli kopottas, kissé foltos félvászonkötésben, az eredeti papírborítók felragasztva.