Barát Béla, Éber László, Takács Zoltán, Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Budapest, 1926, Világirodalom - Weiler. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Desroches-Noblecourt, Christiane: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. F. L. Kenett 75 színes felvételével. Bp., 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Madonna-könyv. A festőművészet 60 remeke Sik Sándor versével. Bp., 1924, Szent-István-Társulat. 64 l, 59 t. lapsz. belül. Illusztrált kiadói kartonkötésben. A gerince kissé sérült.
Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 térkép. Gazdag képanyaggal. Kiadói borítós félvászon-kötésben. Mindössze 4500 példányban jelent meg.
Derkovits Gyuláné: Mi ketten. Emlékezés Derkovits Gyulára. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. 168 p. Kiadói félvászonkötésben. A hátsó előzéklapon bejegyzések.