A Magyar Lányok Tábora híveinek Igazoló lapja Kővári Rózsa részére. Kézírással kitöltött nyomtatott levél. Kosáryné Réz Lola és Tutsek Anna aláírásával. Az egyesület nyomtatott borítékjában postázva 1939-ben.
1940 ifj. Dobránszky István (?-?) főiskolai tanár, ökölvívómester, szakíró helyenként érdekes hangvételű gépelt levele közeli barátjának fejléces papíron
1946 Határozat állásba visszavételről. Az 5000/1946 számú rendelet alapján való elbocsátás határozaton kívül helyezése a Földművelődésügyi miniszter által. Nagy Ferenc miniszterelnök, Rákosi Mátyás és Szakasits Árpád miniszterelnökhelyettesek, valamint Rácz Jenő pénzügyminiszter nevében, a Magyar Miniszterelnökség pecsétjével. Ennek érdekessége, hogy a pecséten még az ún. "angyalos címer" szerepel, nem pedig az akkor érvényben lévő és hivatalos Kossuth-címer.
Halmágyi Sándor: József Attila Végül c. költeményének nyelvészeti elemzése. 1950 körül készült gépelt kézirat. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, kissé dohos példány. Feltehetőleg bölcsészkari szakdolgozatként nyújtották be. Szakszerű Lenin idézetekkel.