cca 1900 Amerikai magyar szabadkőműves frakkpaszomány, kitűző. Aranyozott szövet, fém jelvény. / cca 1900 Antique Hungary Masonic sign, Freemason "Arpad Hon conclave No.37 Flint Michigan" 18 cm
Kőhegyi Lajos dr.: Szabadkőmives-Káté. Az "Árpád" Páholy megbízásából írta - - II. Mester-fok.-Szabadkőmives rendszerek. Szeged, 1901, Az "Árpád" Páholy kiadása. Kiadói egészvászon kötésben, foltos fedőborítóval. (Az utolsó oldalból hiányzik egy szöveget nem érintő darab.)
cca 1917-1947 Ujj Kálmánné Dinnyéssy Juliska (1892?-?), a többek között Kecskeméten (1909-1910), Szatmáron (1910-1911), Szabadkán (1914-1915), Temesvárott (1915-1919) és Budapesten (1921-1924) játszott színésznő, "az első magyar női Rómeó" (1916, Temesvár), valamint első férje, a tragikusan fiatalon elhunyt Ujj Kálmán (1883-1921) hagyatékából: különféle, Dinnyéssy Juliskára vonatkozó okmányok főleg az 1940-es évekből: rövid szakmai önéletrajz, határozat, igazolások, tagsági igazolványok, stb.; 14 db keményhátú fénykép Dinnyéssy Juliskáról, Ujj Kálmánról és családtagjaikról aradi, szabadkai, kecskeméti, budapesti és soproni fotóműhelyekből, különböző méretben; különféle színházi lapok (A Színház, Színházi Élet, Színházi Világ, stb.) számai cikkekkel, írásokkal színházi szerepeikről; díszes cigarettaszipka, "Az olasz asszony 50." feliratú dobozban, régi parfümös pumpa
1919 Érdekes dokumentum a román megszállásról és a kommünről. Egy kocsmáros feljegyzései jövedelembevalláshoz, melyben a román csapatok és kommün károkozásairól