Radnóti Aladár, Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Sok képel , illusztrációval. Kiadói félvászon kötésben.
A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1898. Szerk.: Jekelfalussy József. Bp., 1899, Pesti Könyvnyomda Rt. Laza vászonkötésben, a gerince hiányzik, az első néhány lap kijár.
Horváth Konstantin dr.: Zirc története. Clairvaux-i Szent Bernát egyházdoktorrá avatásának százéves emlékezetére 1930-ban Szent Imre-esztendejében. Aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. Sok képpel illusztrált. Egy lap kijár, gerinc sarkon kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mytery in Asia. Fordította Sajó Aladár. Bp., 1925, Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.